Nejdrsnější vlaky světa 1 – Bolívie

Není tomu tak dávno, co televize Prima Zoom odvysílala dokumentární cyklus Nejdrsnější vlaky světa (v originálu Tough trains). První z nich se zabývá Bolívií a její mnohdy opravdu drsnou železnicí.

Cestu zahájíme v Brazílii, kde začíná náročná cesta napříč Bolívií až k Pacifiku, a to jen s využitím staré železnice. Z brazilské Corumby je to asi 700 km daleko do Santa Cruz, spoj je nazýván vlakem smrti. Dříve hodně lidí lezlo na vlak, který byl celý odkrytý a lidé často spadli a zemřeli. Dalším důvodem je skot, který občas uteče z pastvin, a když je v zatáčce na kolejích, nedá se včas zastavit. V Bolívii se také nachází autobusový vlak – podvozek je z vlaku, kapota z autobusu. Jde vlastně o autobus, jezdící po kolejích. V Uyuni je na předměstí hřbitov starých vlaků – k vidění je tu první bolivijská lokomotiva ve výborném stavu, která jezdila až k Tichému oceánu. Vlaky se zde pohybují až ve výšce kolem 4000 metrů nad mořem, motor zásobují turbodmychadla. Občas je potřeba použít kyslíkovou bombu. Vlak klesá z výšky více než 4200 metrů nad mořem až úplně dolů k moři několik hodin rychlostí asi 18 km/h. Záchranný systém hlídá, jestli je strojvedoucí na svém místě, kdyby nebyl, během několika vteřin by vlak zastavil.

3 Komentáře on Nejdrsnější vlaky světa 1 – Bolívie

  1. google increase storage

  2. Keep up the fantastic work, I read few content on this internet site and I conceive that your weblog is rattling interesting and has got circles of fantastic info.

  3. Es war der Hammer…..so eine Riaevnserenstaltung sooo gut organisiert,Hut ab!Ein riesiges Dankeschön an alle die das ermöglichten.Wir hätten es geschätzt, wenn die grossen Gespanne VOR den kürzeren gestartet wären( Temperatur)

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.


*